My+Rodzina

Kiedy w głowie i sercu rodzi się pragnienie bycia rodzicem. Kiedy nocą słychać wrzask taty, który nastąpił właśnie bosą stopą na duńską minę przeciwpiechotną (czytaj: klocek LEGO), pozostawioną na podłodze przez latorośl. Kiedy całe wasze życie rodzinne toczy się wokół stołu: od śniadania, przez odrabianie lekcji, święta spędzane z krewnymi, aż po granie w planszówki do późnych godzin nocnych... To znak, że czas na Program 2: My + Rodzina.

Program zajmuje się małżonkami jako potencjalnymi i aktualnymi rodzicami. Pomaga w odnalezieniu własnej tożsamości jako rodziny i sytuuje ją w szerszym kontekście relacji z krewnymi, w tym z własnymi rodzicami czy teściami. 

Na ten program zapraszamy wszystkich, którzy przeszli Program 1: JA+TY=MY.  


CO NA PROGRAMIE?

Program ma formę weekendowych warsztatów (dwie soboty), spotkania raz w tygodniu przez kolejne sześć tygodni (spotkanie trwa 3 godziny) lub wakacyjnego tygodniowego programu w formie rekolekcyjnej. Warsztaty składają się z 6 części tematycznych:

  • Decyzja o rodzicielstwie
  • Rodzicielstwo darem dla małżeństwa
  • Małżeństwo podstawą dla rodzicielstwa
  • Małżeństwo w genealogii pokoleń – spojrzenie wstecz
  • Kompas wartości naszej rodziny
  • Małżeństwo w genealogii pokoleń – spojrzenie do przodu

Każda sesja składa się z: godziny wykładów, godziny wspólnej pracy warsztatowej i godziny indywidualnej pracy małżonków. Część warsztatowa, którą prowadzą trenerzy (pary małżeńskie po kursie metodycznym), pozwala doświadczyć w praktyce treści wykładowych. Dialog małżonków przy kawie pozwala przepracować te tematy i odnieść je do własnej relacji.

Uczestnicy otrzymują profesjonalne i przejrzyste materiały warsztatowe, wśród których znajdują się konspekty wykładów, praktyczne wskazówki oraz materiały do samodzielnego pogłębienia.

Gotowi na Miłość i Życie?

Czekamy na Was. Odwagi!