RADOŚĆ I NADZIEJA


Program RADOŚĆ i NADZIEJA to początek wielkiej przygody dojrzewania do miłości.

Przeznaczony jest dla narzeczonych, planujących zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Powstał, podobnie jak dedykowane małżeństwom Programy na Miłość i Życie, w Łomiankach pod Warszawą, a jego autorami są ks. Jarosław Szymczak i Agnieszka Rogalska.

Gdy już wiecie, że to ten jedyny/ta jedyna, warto przygotować się do małżeństwa z tą konkretną osobą, a nie do małżeństwa „w ogóle”. Dlatego zapraszamy na Program pary narzeczonych, a nie pojedyncze osoby.


CO NA PROGRAMIE?

Program ma formę cyklu spotkań warsztatowych (2 weekendy lub 4 kolejne soboty) i jest intensywny, więc zarezerwujcie odpowiednio dużo czasu. Będziecie pracowali w małych grupach, maksymalnie po 6-7 par, przy wsparciu duszpasterza i doświadczonego małżeństwa. Każda sesja warsztatowa to krótkie wprowadzenie, dynamiczne zadania i dialog tylko we dwoje przy kawiarnianym stoliku.

Warsztaty składają się z 6 części tematycznych:

  • Po co nam małżeństwo?
  • Czy my się znamy?
  • Czy to ty?
  • Jak ja ciebie kocham?
  • Co dalej po ślubie?
  • Dlaczego potrzebny nam Bóg?

W Programie są również 2 wykłady, poruszające zagadnienia odpowiedzialnego rodzicielstwa oraz dotyczące prawnych aspektów sakramentu małżeństwa. Dodatkowo weźmiecie udział w skupieniu duchowym. Będzie czas na medytację, możliwość spowiedzi i wspólna Msza św.

Oprócz spotkań stacjonarnych otrzymacie też zadania e-learningowe, które wykonujecie w domu i odsyłacie prowadzącym mailowo.

Podczas sesji końcowej narzeczeni otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest 100% OBECNOŚCI obojga narzeczonych na spotkaniach stacjonarnych oraz realizacja 5 zadań e-learningowych.

Spragnieni Radości i Nadziei?

Czekamy na Was. Odwagi!